Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Navštívili jsme Slezské divadlo v Opavě

Navštívili jsme Slezské divadlo v OpavěDatum konání:
19.4.2023

19. dubna 2023 uspořádala naše škola kulturní akci pro žáky 8. a 9. ročníků, kterou jsme s chutí využili. Vyjeli jsme do Slezského divadla v Opavě na divadelní představení JAKO BŘITVA. Tato činohra autorky Lenky Lagronové pojednává o významné české spisovatelce Boženě Němcové. Po náročném začátku seznámení se s postavami obrozenců jsme byli vtaženi do děje a zároveň do jejích životních osudů. Božena Němcová předběhla myšlením svou dobu a zejména jako žena – spisovatelka, která nenaplňovala společenské konvence své doby, to měla hodně těžké. Její duše toužila po svobodě a toto poselství si po zhlédnutí představení odnášíme i my.