Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Super mega DIGIDAY

Super mega DIGIDAYDatum konání:
19.4.2023

Dne 19. 4. 2023 jsme se zapojili do celorepublikového projektu o internetové bezpečnosti pro žáky, učitele a rodiče s názvem Super Mega Digiday pořádané UGUS.cz. Lektoři u žáků rozvíjeli interaktivní formou zásady bezpečného chování na internetu. Z dopoledního bloku jsme si vybrali dvě témata.

Prvním bylo Nenaleť fejkom, kdy lektorka s žáky probírala, jak poznat pravdivé a nepravdivé informace, proč neklikat na neověřené odkazy.

Ve druhé části s názvem Cizí lidé – bezpečná komunikace žáci s lektorkou procházeli internetovou komunikací dvou lidí, kteří se seznámili při hraní online her a učili se, jak reagovat na situace, které mohou být nepříjemné nebo nebezpečné.

Pro rodiče našich žáků, kteří chtějí držet digitální krok, byl připraven večerní online blok.

logo_super_mega_digiday.jpg