Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Živá knihovna povolání 2023

Živá knihovna povolání 2023Datum konání:
7.11.2023

Procházet živou knihovnou povolání mohli v úterý 7. 11. 2023 žáci 9. tříd v sále Dělnického domu ve Studénce. Nyní se rozhodují o svém povolání a právě zde měli možnost získat zajímavé informace. Živá knihovna je akcí, kde si žáci na jednotlivých stanovištích mohou o daném povolání popovídat s pracovníkem, který v oboru pracuje. Povolání je nejdříve představeno, zbytek času je věnován dotazům.
Proběhly celkem tři bloky ve stanovených časech. V každém bloku si žáci mohli vybrat jednu profesi, a to pokaždé jinou. Na závěr měli možnost navštívit kteréhokoliv odborníka z praxe a zeptat se jej na cokoliv z jeho profese.

Žáci získali konkrétní představu, co jejich povolání obnáší, nahlédli do dalších, zejména technických oborů, a seznámili se s firmami z našeho regionu.