Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská školka na ulici Svobodové

AKCE V MŠ O ŠKOLE INFO PRO RODIČE KROUŽKY KONTAKT

header

Otevírejme oči - dětské oči, otevírejme srdce - dětská srdce, otevírejme se spolu a pro sebe, učme se s dětmi a od dětí."

 

Naše mateřská škola je umístěna v Bílovci na Svobodově ulici v klidnější čtvrti města s velkou zahradou. Škola má kapacitu 40 dětí, které jsou rozmístěny do dvou tříd, Berušky a Kuřátka. Budova školy prošla v roce 2011-2012 částečnou rekonstrukcí. Byla provedena výměna veškerého osvětlení, oken a vstupních dveří, čímž se výrazně zvýšil tepelný i světelný komfort vnitřních prostor. Vstup do budovy je zajištěn kamerovým systémem.

Na podzim roku 2014 prošla renovací i školní zahrada, kde byly vybudovány nové herní prvky, které byly obohaceny v roce 2019 o průlezku "Pejsek" a nové pískoviště. Také zde byly zřízeny vyvýšené záhony, jenž poslouží dětem k rozvoji vztahu k přírodě pěstováním rostlin a péčí o ni.

MŠ se snažíme stále postupně vylepšovat a  renovovat. V roce 2022 byl pořízen do herny ve třídě Berušek nový dětský nábytek a v celé MŠ bylo vyměněno linoleum.

 

Zkušení pedagogové

Kdo se o Vaše děti ve školce stará? Podívejte se na tým pracovníků naší mateřské školy.

 

Jana TenkováMgr. Jana Tenková
vedoucí učitelka

Je absolventkou Ostravské univerzity obor – Učitelství pro MŠ a také vystudovala na této univerzitě Sociální pedagogiku. Při své praxi v MŠ pracovala jako Koordinátor odborných aktivit, ve spolupráci s Pedagogickou fakultou OU. Absolvovala kurzy a semináře logopedické prevence, Hejného metody v MŠ, rozvoje dětské tvořivosti a kreativity. Zajímá se o vývojovou psychologii a rozvíjení dětského potenciálu.
V MŠ se zaměřuje na pohybové aktivity a sport, dramatickou a výtvarnou výchovu. Její snahou je třída plná pohody, kamarádství, legrace a dětského smíchu. I my dospělí se stále od dětí učíme.

 

Hana KotrlováHana Kotrlová
učitelka

Vystudovala SPgŠ v Novém Jičíně a má dlouholetou praxí. Absolvovala kurz Logopedické prevence a v MŠ vede kroužek Logohrátky. Účastnila se seminářů dětské psychologie, pedagogické diagnostiky a prevence. V MŠ se zaměřuje na oblast tělesné výchovy a sportu, výtvarné tvoření a dramatickou tvorbu.

 

Beata StanovskáBeata Stanovská
učitelka

Je učitelkou s dlouholetou praxí. Vystudovala SPgŠ obor učitelství pro MŠ. Průběžně se vzdělávala v oblasti hudební, výtvarné a taneční výchovy, logopedie a dětské psychologie. Zaměřuje se zejména na rozvoj dětí v oblasti hudební výchovy a tématického tvoření akcí pořádaných MŠ. Vystupuje s dětmi na veřejných vystoupeních a doprovází dětský pěvecký sbor při ZŠ Komenského v Bílovci.

 

Miroslava KrupováMiroslava Krupová
učitelka

Je absolventkou SPgŠ oboru učitelství pro MŠ v Krnově a má dlouholetou praxi. Během práce s dětmi se nadále vzdělává v oblasti vývojové psychologie, logopedické prevence, výtvarné a hudební výchovy. Zúčastňuje se s dětmi vystoupení. Snaží se vést děti ke kladnému vztahu k přírodě. Ráda cvičí jógu. Při práci s dětmi je pro ni důležitá klidná a pohodová atmosféra.

 

Hana Richtárová
asistent pedagoga

 

Provoz naší mateřské školy dále zajišťují

Eva Bieláková - školnice a výdejčí stravy
Milada Hochmanová- uklízečka a výdejčí stravy