Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Žák roku 2023

Žák roku 2023Datum konání:
12.6.2023

S radostí sdělujeme, že letošní ocenění Žák roku 2023 získali – Aneta Ocásková z 5.A, Nela Valášková z 8.A a Matěj Vodička z 9.C.  Oceněným srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů na další cestě za vzděláním. Své ocenění si všichni tři osobně převzali ve středu 7. června v kapli sv. Barbory v Bílovci.

Aneta Ocásková 5.A

Aneta je žákyní 5. třídy a patří mezi nejnadanější. Dlouhodobě dosahuje skvělých výsledků ve všech předmětech. Díky jejímu nadání a snaživosti se účastnila různých soutěžích a olympiádách.

Nejlepší umístění získala v soutěži Have fun with English, kde se svou spolužačkou získaly 1. místo.  Zúčastnila se také přírodovědných soutěží. Se svým týmem vyhráli 1. místo a 3. místo.

V matematické olympiádě postoupila do okresního kola a stala se úspěšnou řešitelkou v kategorii Z5. Anetka se v tomto kole umístila na  4.-5. místě. Díky své všestrannosti se zúčastnila také školního kola recitační soutěže.

Od příštího roku bude studovat na Gymnáziu Mikoláše Koperníka v Bílovci, kde bude moci uplatnit všechny své vědomosti a dovednosti.

Aneta se ve svém volném čase věnuje klavíru, tanci a zpěvu, kde rovněž získává výborná ocenění.

Anetu Ocáskovou nominovala na ocenění Žáka roku také její paní učitelka ze základní umělecké školy Jana Bednářová. Aneta reprezentuje ZUŠ na mnoha akcích: kromě novoročního koncertu v kostele sv. Mikuláše hrála pro Bílovecké seniory, na Magickém klavíru v Opavě, z okresní klavírní přehlídky v Kopřivnici se umístila ve Zlatém pásmu a přivezla diplom absolutního vítěze soutěže. Velký potlesk sklidila na krajské přehlídce talentovaných klavíristů ve Frýdku-Místku.

Velkou podporu má Aneta ve svých rodičích. Jejich aktivní přístupu ve veřejném životě je Anetě dobrým příkladem.

 

Nela Valášková 8.A

Nela je kamarádská, ochotná, vstřícná, spolehlivá, charizmatická, ale zároveň ctižádostivá a velmi pracovitá. Pro její kladné charakterové vlastnosti si ji spolužáci zvolili za předsedkyni třídy.

Patří mezi prospěchově výborné žáky, je členkou školního parlamentu.

Reprezentuje naši školu v mnoha soutěžích a olympiádách.

Účastnila se recitační soutěže, matematické soutěže Klokan, soutěže Have Fun with English v anglickém jazyce, projektového dne s rodilým mluvčím v angličtině, dopravní soutěže.

Aktivně se zapojila do Dne pro střední školy a Dne otevřených dveří na naší škole. Pomáhala s organizací projektu, který představuje prezentaci naší školní kuchyňky pro ostatní školy. 

Nela má také velké množství mimoškolních aktivit. Hrála na saxofon, je výtvarně nadaná, avšak největších úspěchů dosahuje v turistickém oddílu TOM Nezmaři Bílovec,organizovaným Klubem českých turistů.

Je šestinásobnou mistryní České a Slovenské republiky  v tomto sportu.

Věnuje se práci s mladšími dětmi, což ji velmi naplňuje. Učí je dovednostem potřebných nejen pro závody, nýbrž i pro běžný život.

Ve svém volném čase ráda poslouchá hudbu, hodně čte a pečuje o domácí zvířata. Miluje přírodu.

Své všestranné schopnosti a dovednosti jistě využije při svém dalším studiu.

 

Matěj Vodička 9. C

Matěj je velice talentovaný a všestranně nadaný žák. Má výborné logické myšlení a své schopnosti uplatňuje především v technicky zaměřených předmětech. V průběhu školní docházky dosahoval výborných výsledků ve všech předmětech. Reprezentoval školu na různých soutěžích a olympiádách především z matematiky a fyziky. Největšího úspěchu dosáhl v letošním školním roce, neboť zvítězil v okresním kole fyzikální olympiády ve své kategorii a postoupil do krajského kola. Zde se umístil na krásném 7. místě.

Matěj se zajímá především o elektroniku a elektrotechniku. Vyrobil několik vlastních prototypů jednodušších elektrických zařízení. Zabývá se také programováním, je autorem několika úspěšných modifikací pro počítačové hry.

Mezi jeho koníčky patří i moderní hudba. Baví ho přehrávání a upravování skladeb, zkouší působit jako DJ (dýdžej) a zvukař na různých veřejných akcích.

Své schopnosti a dovednosti jistě uplatní i ve svém dalším studiu na Střední škole teleinformatiky v Ostravě v oboru informační technologie.