Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Žáci 4. tříd na výletě v Archeoparku Chotěbuz: Program Život v pravěku

Žáci 4. tříd na výletě v Archeoparku Chotěbuz: Program Život v pravěkuDatum konání:
7.6.2024

Dne 7. června 2024 se žáci 4. tříd naší školy vydali na výlet do Archeoparku v Chotěbuzi, kde se zúčastnili poutavého programu "Život v pravěku". Tento program jim poskytl jedinečnou příležitost nahlédnout do nejstaršího období našich dějin – doby kamenné.

Program je zaměřen na seznámení s životem pravěkých lovců, zemědělců a řemeslníků. Žáci měli možnost poznat tehdejší život prostřednictvím vyprávění profesionálního pračlověka, který jim poutavým způsobem představil každodenní činnosti a zvyky našich dávných předků. Kromě toho si mohli prohlédnout kopie nejrůznějších pravěkých předmětů, které jim umožnily lépe pochopit, jak se tehdy žilo.

Celý program byl doplněn o řadu úkolů a aktivit, které děti nejen bavily, ale také je aktivně zapojily do poznávání pravěkého života. Žáci si například vyzkoušeli různé pravěké dovednosti, jako výrobu jednoduchých nástrojů nebo lovení zvěře pomocí primitivních zbraní.