Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Soutěž Šikovné ruce

Soutěž Šikovné ruceDatum konání:
24.11.2023

Tuto soutěž pro žáky 8. a 9. tříd pořádá každoročně Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín. Letos proběhl již 15. ročník. Naši školu reprezentovali žáci třídy 9.A - Jakub Bohdal, Filip Anders a žáci 9.C - Radek Macháček, Antonín Madzia.

Soutěž je rozdělena do třech kategorií – týmová soutěž a jednotlivci pro práci s kovy a dřevem. Chlapci bojovali v rukodělných pracích s velkou konkurencí všech základních škol z okresu Nový Jičín. Celkem se účastnilo 52 žáků (26 týmů). Nejlépe se umístil v jednotlivcích Jakub Bohdal na 6. místě – gratulujeme.

Pro představu náročnosti této soutěže: v kategorii práce s dřevem se bodovalo rýsování, řezání, broušení ploch a hran, hřebíkový spoj, finální broušení, úhly a rozměr, konečný vzhled. V kategorii práce s kovy – délka šířka s přesností na 0,1 mm, rádius vnitřní a vnější, slícování ploch.

 

Výsledky - týmová soutěž:

Jakub Bohdal, Filip Anders – 9. místo, Radek Macháček, Antonín Madzia – 17. místo

 

Výsledky - jednotlivci:

Kovy: Jakub Bohdal – 6. místo, Antonín Madzia – 17. místo

Dřevo: Radek Macháček – 11. místo, Filip Anders – 16. místo

 

Chlapcům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.