Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Celodenní výstražá stávka

Celodenní výstražá stávkaDatum konání:
27.11.2023

Vážení rodiče, zákonní zástupci, 

převážná většina zaměstnanců naší školy se rozhodla v pondělí 27. listopadu 2023 připojit k plánované stávce. V tento den nejsme schopni zajistit výuku a provoz v základní škole v Bílovci na Komenského ulici, v základní škole ve Staré Vsi, a ve všech mateřských školách - na Zahradní ulici, na Svobodově ulici, v Bravinném a ve Staré Vsi. Z těchto důvodů vyhlašuji na pondělí 27. 11. 2023 volný den. V tento den budou všechny součástí naší příspěvkové organizace uzavřeny, děti i žáci zůstávají doma.

Důvodem našeho souhlasu se stávkou je snaha upozornit na zásadní zásahy ministerstva školství, které by mohly vážně ohrozit kvalitu vzdělávání. Problémem je i plánované financování asistentů pedagoga a ostatních pozic jako je např. psycholog.

Nedostatek finančních prostředků by mohl způsobit pokles počtu hodin věnovaných výuce. To znamená především omezení dělení tříd na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější. 

Ve škole pracují i nepedagogičtí zaměstnanci (ekonomky, kuchařky, úklidové pracovnice, školník). Tabulkové zařazení těchto zaměstnanců nedovoluje odměňovat tyto zaměstnance ve větší míře. Plánovaným snížením finančního balíku pro nepedagogické zaměstnance by mohlo dojít k jejich většímu odlivu.

Chceme zabránit celkovému snižování výdajů na vzdělávání tak, aby vašim dětem bylo poskytnuto kvalitní základní vzdělávání. Jde nám společně o naše a vaše děti. 

Děkujeme za pochopení.

V tento den jsou všem strávníkům hromadně odhlášeny obědy.