Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Školní výlet na zámku v Kuníně

Školní výlet na zámku v KuníněDatum konání:
29.5.2024
Ve středu 29.5. se druháci vypravili na zámek v Kuníně.
Pro malé výletníky byl připraven netradiční a zajímavý program. V zámeckých komnatách na děti dýchla pohádková atmosféra z doby princů a princezen. Průvodce poutavým a pro děti srozumitelným výkladem přiblížil život v době dávno minulé. Děti na vlastní kůži okusily, jak se používají divadelní kostýmy a masky a samy si zkusily zahrát úryvek z pohádky v pravých divadelních kostýmech. V divadelních kulisách na děti  čekala výstava loutek všech druhů, typů i velikostí. Uviděly, jaké se používají loutky, vyzkoušely si, jak se loutky vodí, z čeho a jak se vyrábějí. Ve velkém sále zahrálo Divadýlko Mrak pohádku, která pobavila i dospělý doprovod. Dozlatova opečené špekáčky byly lahodnou tečkou za stráveným dopolednem.