Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Řemeslo má zlaté dno

Řemeslo má zlaté dnoDatum konání:
12.10.2023

Letos již po šestnácté proběhla ve sportovní hale v Kopřivnici Přehlídka technických profesí „Řemeslo má zlaté dno“. Dne 12. října 2023 ji navštívili žáci, zejména chlapci, devátých tříd.
Cílem bylo přiblížit tyto profese žákům, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání. Žáci si mohli udělat představu o pracovní náplni, strojích a nástrojích, se kterými se v technických oborech mohou setkat. K vidění byly profese jako opravář zemědělských strojů, mechanik seřizovač, programátor CNC, nástrojař, zámečník, obráběč kovů, automechanik, autolakýrník, autoelektrikář, konstruktér automobilů, diagnostik automobilů, zedník, karosář, truhlář, tesař, instalatér, logistické a finanční služby.
Přehlídky se účastnily také významné firmy z regionu, které měly pro žáky připraveny zábavné aktivity a ukázky svých výrobních programů.