Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Matematická olympiáda 2023

Matematická olympiáda 2023Datum konání:
24.1.2024

V listopadu loňského roku se rozběhl další ročník nejobtížnější postupové matematické soutěže.

Úvodní kolo je tzv. domácí a děti v něm řeší 6 úloh. Úspěšní řešitelé z tohoto kola pak postupují do kola okresního. To proběhlo 24. ledna tohoto roku a naši školu reprezentovali Matyáš Kupský a Jakub Lapáček, oba ze třídy 5. B, paní učitelky Dagmar Rubačové.

V kategorii 5. tříd změřili své síly společně s dalšími 10 šikovnými matematiky a rozhodně se neztratili. Úspěšným řešitelem na 5. místě se stal Matyáš Kupský, v těsném závěsu za ním se Jakub Lapáček dělil o 7. a 8. místo.

Děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.