Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Máme rádi přírodu

Máme rádi příroduV rámci společného projektového dne uspořádala naše škola v úterý 29. listopadu přírodovědnou soutěž pro žáky pátých ročníků s názvem „Máme rádi přírodu“. Zúčastnilo se celkem 6 tříčlenných družstev ze 4 škol: ZŠ TGM Bílovec, ZŠ Studénka Sjednocení, ZŠ Studénka Butovická a ZŠ Komenského Bílovec.

Akce začala na zámku v Bílovci, kde se žáci dozvěděli velmi poutavou formou mnoho zajímavých informací o naší přírodě pod vedením pana Zdeňka Pilicha, kterému tímto velmi děkujeme.  Po přesunu do ZŠ Komenského čekala na žáky samotná soutěž, která se skládala z celé řady připravených disciplín. Žáci poznávali naše živočichy, jejich zvuky, přiřazovali správné stopy a myslivecké názvy, skládali přírodovědné puzzle, hráli tripexeso a plnili další úkoly, které měly za cíl upevnit a rozšířit jejich dosavadní znalosti.

Všechna zúčastněná družstva byla šikovná a finální výsledky soutěže velmi vyrovnané. Největší počet bodů nakonec získali žáci ZŠ Studénka Butovická ve složení: Florián Dostál, Laura Jaroslava Nikelová a Hynek Štika, kteří byli rukou pana Zdeňka Pilicha čestně pasování na přátelé přírody.

Bylo opravdu vidět, že děti ze všech zúčastněných škol mají o přírodu skutečný zájem. Všem tímto velice děkuji za účast a těším se na další příjemnou spolupráci s okolními školami.