Úvod > O škole > Aktuality > Lucemburkové netradičně

Lucemburkové netradičně

15.6.2023

Dne 15. 6. 2023 jsme zažili tak trochu netradiční hodinu vlastivědy, protože naši třídu navštívily dvě žákyně 8. B třídy, Ema Pokorná a Aneta Jarošová. Z vlastních nápadů si připravily pro nás, čtvrťáky, hodinu vlastivědy o Lucemburcích. O tom, jak se nám hodina líbila a co nás zaujalo, napsali sami žáci:

• „V hodině se mi líbilo všechno - cvičení na interaktivní tabuli, srandovní myšák Miloš, nemuseli jsme psát zápis, dostali jsme pracovní list."
  • „Nejvíc se mi v hodině líbila myška Miloš, která nám vysvětlovala historii."
  • „Holky byly šikovné, chytré a zábavné, jejich prezentace se mi moc líbila"
  • „Hodina o Lucemburcích se mi líbila celá, ale nejvíce ze všeho se mi líbila hra s otázkami. Museli jsme odpovídat do patnácti sekund. Určitě jsem se toho hodně naučil."
  • „Vyprávění o Lucemburcích od holek Emy a Anet a myšky Miloše bylo výborné, líbilo se mi, jak si to pro nás celé nachystaly. Zaujalo mne vyprávění o Karlu IV., jeho manželkách, co vybudoval. Bylo to moc krásné a děkuji vám za nádhernou prezentaci."