Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den Země 2024 na 2. stupni

Den Země 2024 na 2. stupniDatum konání:
19.4.2024

Zachování rovnováhy mezi člověkem a naší planetou Zemí je jedním z velkých úkolů lidstva. Každý může svým dílem napomoci ke splnění této velké výzvy. K připomínce šetrného chování lidstva k naší planetě byl 22. duben vyhlášen Mezinárodním dnem Země.

Den Země proběhl na naší škole dříve, v pátek 19. dubna. Žáci 2. stupně se zapojili do celoškolního projektu mnoha aktivitami. Témata činností byla velmi pestrá, například hospodaření s odpadní vodou, procházka v CHKO Poodří, práce s mapou při pohledu z věže Kostela svatého Mikuláše, povídání o zdravé výživě, o nebezpečí jedovatých rostlin, o udržování své fyzické a duševní kondice.

Deváťáci pomáhali s úklidem fotbalového hřiště nebo mohli projevit svou fantazii v modelování keramické hlíny. Vybraní žáci osmého ročníku se dozvěděli, jak funguje fotovoltaická elektrárna. I letos jsme monitorovali dopravu v Bílovci na Ostravské ulici. Ve srovnání s minulým rokem projelo za půl hodiny o 20 osobních aut více.

Informační technologie stále více pomáhají při vzdělávání dětí.  Využili jsme zdarma dostupné aplikace poznávání ptačích hlasů, venkovních rostlin či různých druhů hmyzu.

Děkujeme zaměstnancům Severomoravských vodovodů a kanalizací za exkurzi na čističce odpadních vod ve Velkých Albrechticích.  Poděkování rovněž náleží panu Vladimíru Fusikovi, který věnoval svůj volný čas a žáky zasvěcoval do problematiky provozu fotovoltaické elektrárny. Děkujeme Radě rodičů za finanční podporu. Děkuji všem učitelům a asistentům 2. stupně za přípravy a provedení aktivit.