Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Dějepisná exkurze Osvětim - Krakov

Dějepisná exkurze Osvětim - KrakovDatum konání:
14.11.2023
Dne 14. 11. 2023 vyrazili žáci devátého ročníku na exkurzi do největšího nacistického vyhlazovacího tábora v Polsku Auschwitz I. a Auschwitz II. Pro nás, stejně jako pro každého návštěvníka,  byla tato exkurze silným zážitkem. Procházet místa lidského utrpení a slyšet o tom, co lidé museli zažívat, bylo emocionálně náročné. Tato místa jsou symbolem nelidskosti a  genocidy, a jsou varováním před zločiny proti lidskosti. 
Po exkurzi v Osvětimi jsme zamířili do Krakova, prohlédli jsme si hrad Wawel s katedrálou, Dračí jámu s chrlícím drakem, Krakovský rynek s jeho dominantami. 
Žáky exkurze velmi zaujala a prohloubila jejich znalosti moderních dějin.