Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Brána Fulneku otevřená

Brána Fulneku otevřenáDatum konání:
4.10.2023
Jak vypadal svět J. A. Komenského v letech 1618 až 1621? Jak se tento svět v historii proměnil? A nejen o tom jsme se dozvěděli s žáky třídy 5. B na edukačním programu, kterého jsme zúčastnili ve středu 4.10. a kde nás pracovnice muzea provedla po kouzelných místech Fulneku. Podívali jsme se do muzea Svět Komenského, prohlédli si společně gotickou kapli, ve které kázal J. A. Komenský. Dále jsme se vydali s žáky do barokního kostela Nejsvětější trojice a do kapucínského kostela sv. Josefa. Naši cestu jsme zakončili v kapucínské kryptě. Výklad byl velmi zajímavý, žáci se dozvěděli plno nových informací k učivu vlastivědy a teď už ví, po kom dostala naše škola jméno.