Úvod > O škole > Aktuality > Adaptační kurz 6. ročníků

Adaptační kurz 6. ročníků

12.9.2023

Stalo se již tradicí, že na začátku září odjíždí žáci 6. tříd na adaptační kurz, aby se vzájemně poznali, navázali nová kamarádství a stmelili třídní kolektivy. Hlavní náplní pobytu je posilování vzájemné komunikace, podpora třídní spolupráce a vytváření pozitivní atmosféry v rámci třídního kolektivu. Díky získání dotací z Moravskoslezského kraje se letos kurzu mohli zúčastnit téměř všichni žáci šestého ročníku.

Letošní adaptační kurz proběhl ve dnech 6. – 8. 9. v areálu Setina. Rekreační areál uprostřed lesů nám nabídl dostatek prostoru pro naše hry a aktivity, které pro nás připravili tři výborní lektoři z Poradny pro primární prevenci. Jednotlivé třídy se seznamovaly se svými novými třídními učitelkami a zároveň se každý žák dozvěděl něco nového o svých spolužácích. K zdařilému průběhu adaptačního kurzu přispělo také teplé a slunečné počasí, které nás provázelo po celou dobu našeho pobytu.

Věříme, že se žákům adaptační kurz líbil, a těšíme se na další společné akce, které nás v průběhu roku čekají.

Logo MSK