Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > 5.B v Planetáriu v Ostravě

5.B v Planetáriu v OstravěDatum konání:
9.2.2024
V pátek 9. února 2024 jsme se třídou 5. B navštívili Planetárium v Ostravě. Nejdřív jsme se usadili do sálu planetária, kde moderátorka poutavě vyprávěla a ukazovala na plátně známá i méně známá souhvězdí. Poté jsme zhlédli zajímavý film „Dobrodružná cesta k planetám“ se spoustou unikátních záběrů. Na okamžik  jsme se stali kosmonauty, kteří přistáli na planetách a zažívali spoustu vzrušujících zážitků. Jako horolezci na Marsu jsme zdolávali strmé svahy údolí Valles Marineris a největší sopku Olympus Mons. Jako výzkumníci Saturnu jsme prohledávali balvany v jeho prstencích. Nakonec jsme doletěli až do mrazivého království trpasličí planety Pluto. Prožili jsme dobrodružnou výpravu plnou vzrušení a nových objevů.
Potom žáci dostali pracovní listy a rozdělili se do skupin. Hledali v planetáriu odpovědi na otázky a zjistili spoustu informací. Postupně si prohlédli a vyzkoušeli všechny interaktivní expozice planetária.
Návštěva planetária je určitě nezbytnou součástí vzdělávání o vesmíru a naší planetě v něm. Dětem se v planetáriu moc líbilo a věřím, že nabyté vědomosti využijí dále ve školní výuce.