Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > 11.11. 2022 | Uctění památky válečných veteránů

11.11. 2022 | Uctění památky válečných veteránůDen válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. 11. listopad byl vybrán symbolicky, neboť toho dne roku 1918 v 11 hodin bylo podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války.
Symbolem Dne veteránů se stal květ vlčího máku. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku. Připnutím  symbolického malého květu  si lidé po celém světě připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu. Je to připomínka padlých, zmrzačených i přeživších. Děkujeme našim učitelům i žákům, že společně uctili památku nejen připnutým květem, ale i připravenou prezentací.