Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Školní výlet 9. C

Školní výlet 9. CDatum konání:
16.5.2023

V úterý 16. 5. brzy ráno se vydala naše třída na dvoudenní výlet do Prahy. Cesta vlakem nám rychle utekla a po několika hodinách jízdy nás přivítala Praha. Na nádraží v Praze nás čekal pan průvodce, který nás celý den provázel po Praze. První den jsme navštívili mnoho památek, např. Pražský hrad, chrám sv. Víta, Zlatou uličku. Prošli jsme se po Karlově mostě, viděli jsme orloj i Staroměstské náměstí. Odpoledne jsme už všichni byli z celodenního chození unavení, takže naše cesta vedla do obchodního centra Palladium, kde si mnozí z nás nakoupili různé dárky a občerstvili se. Poté jsme se jeli ubytovat do hotelu.

Druhý den nás čekala prohlídka Národního muzea, kde jsme zhlédli několik velmi zajímavých expozic, např. o dějinách 20 st., která byla umístěna v nové budově. Prohlédli jsme si také krásnou původní budovu muzea a podívali se na Prahu a Václavské náměstí z prosklené kupole umístěné na střeše muzea. Výlet jsme zakončili procházkou po Václavském náměstí a pak už jsme spěchali na vlak. Domů jsme se vraceli plni nových dojmů a zážitků. Byl to fajn výlet a všichni jsme si ho moc užili.