Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Projekt BAROKO VE MĚSTĚ

Projekt BAROKO VE MĚSTĚDatum konání:
13.11.2023

Baroko ve městě je název projektu, který byl připraven pro žáky osmých tříd. Dne 10. 11. 2023 jsme navštívili v našem městě místa spojená s barokem – zámek, muzeum, náměstí, kostel. Našimi průvodci barokní cestou byli paní Monika Hořínková a slečna Simona Lindovská -  pracovnice muzea, v kostele nás prováděl pan farář.

Dozvěděli jsme se mnoho o tomto uměleckém slohu, zároveň o životě lidí v daném období. Následovala řada úkolů, které musela každá ze tří skupin zjistit a zpracovat. Prohlédli jsme si zámek, architekturu města a barokní prvky v našem kostele. Projekt se nám moc líbil, nyní už o baroku víme o trochu více a jsme rádi, že v Bílovci takové památky máme.