Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ekokonference – reprezentace našeho Badatelského klubu

Ekokonference – reprezentace našeho Badatelského klubuDatum konání:
28.11.2023

Ekokonference – reprezentace našeho Badatelského klubu - tato přehlídka badatelských týmů se konala na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě - Porubě. V letošním roce proběhl již 14. ročník. Účastníky jsou týmy složené z žáků 8. a 9. ročníků nejen základních škol, ale i osmiletých a šestiletých gymnázií z celého Moravskoslezského kraje.

Několik měsíců pracovali naši mladí výzkumníci z 9.B – Ema Pokorná, Aneta Jarošová, Klára Wolfová, Alžběta Hořínková, Kateřina Mihalčatinová a Denis Kulich na tématu „Larvy hmyzu a jejich využití“. Mnoho hodin ze svého volného času strávili na tvorbě prezentace svého výzkumu. Toto téma rozvíjeli ve dvou oblastech. Etika používání larev hmyzu při rybolovu a ve druhé části jejich využití v potravinářském průmyslu.

Velké uznání patří Emě a Anetě za jejich dokonalou přípravu na tuto přehlídku, jejich výstup byl na velmi vysoké úrovni. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Prezentace Využití larev hmyzu k nahlédnutí zde