Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den Země na 2. stupni

Den Země na 2. stupniDatum konání:
21.4.2023

Zachování rovnováhy mezi člověkem a naší planetou Zemí je jedním z velkých úkolů lidstva. Každý může svým dílem napomoci ke splnění této velké výzvy. K připomínce environmentálního chování lidstva byl 22. duben byl vyhlášen Mezinárodním dnem Země.

Žáci 2. stupně se připojili mnoha činnostmi v celoškolním projektu Den Země. Témata činností byla velmi pestrá, například hospodaření s pitnou i odpadní vodou, procházka v CHKO Poodří, monitoring dopravy v Bílovci s měřením hluku, práce s mapou Bílovecka, úklid okolí fotbalového hřiště, povídání o zdravé výživě, léčivých bylinách a jedovatých rostlinách. Deváťáci řešili globální problémy lidstva nebo svou fantazii projevili v práci s přírodninami. Sportovci si mohli zaběhnout v přírodě orientační běh s mobilní aplikací. Tuto moderní technologii použili sedmáci při poslouchání zpěvu ptáků. Ve spolupráci se SmVaK Ostrava se realizovala vzdělávací hra o důležitosti vody Strom života. Navázali jsme spolupráci se Správou státních hmotných rezerv a děti se zúčastnily exkurze v jejich pobočkách ve Velkých Albrechticích.

Děkujeme zaměstnancům Severomoravských vodovodů a kanalizací a Správy státních hmotných rezerv za profesionální výklad na odborných pracovištích. Dík patří také celému týmu spolku Eduludus, kteří zajišťovali program Strom života.

Fotografie je možno shlédnout na sdíleném disku Obrázky na odkazu ZDE