Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Cesta do středověku

Cesta do středověkuDatum konání:
13.6.2024

Kulturní centrum Bílovec připravilo v rámci zatraktivnění expozice Skrytý středověk pro naše žáky nový zajímavý edukační program nazvaný Cesta do středověku. Na nádvoří zámku byli žáci nejprve stručně seznámeni s historií zámku. Poté se oblékli do historických kostýmů a vydali se do suterénu zámku na cestu do středověku. Dozvěděli se mnoho zajímavostí o tom, jak se lidé ve středověku stravovali, oblékali, bydleli. Měli možnost složit model středověké klenby, potěžkat meč, obléct si středověký oděv. Na nádvoří zámku si vyzkoušeli střelbu z luku, prohlédli si různé typy mečů, pracovali s keramickou hlínou, nebo obdivovali zručnost kovářů. Celý program byl velmi zdařilý a žáci se poutavou a interaktivní formou dozvěděli mnoho zajímavých informací o životě ve středověku.