Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > 24.10. 2022 | Baroko ve městě

24.10. 2022 | Baroko ve městěBaroko ve městě je název projektu, který byl připraven pro žáky osmých tříd. Dne 24. 10. 2022 jsme navštívili v našem městě místa spojená s barokem – zámek, muzeum, náměstí, kostel. Našimi průvodci barokní cestou byli paní Monika Hořínková a slečna Simona Lindovská -  pracovnice muzea, v kostele pan farář a na věži kostela pan Řeháček.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých i nových informací, prohlédli jsme si důkladně kostel, zavítali jsme do sklepení zámku, tam všude jsme nacházeli barokní prvky. Na závěr jsme se na Bílovec podívali z ptačí perspektivy z věže kostela. Projekt se nám moc líbil, nyní už o baroku víme o trochu více a při procházce městem barokní prvky poznáme.