Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > 18.10. 2022 | Svět Komenského

18.10. 2022 | Svět KomenskéhoV úterý 18. října žáci 5. C v rámci výuky vlastivědy navštívili expozici jednoho z velkých evropských myslitelů, muzeum Svět Komenského Fulnek. Po interaktivním výkladu a seznámení se s životem Jana Amose Komenského následovala podrobná prohlídka muzea, po níž si děti vyzkoušely ovládání replik historických hraček a her. A protože čas i počasí nám přály, odebrali jsme se v místa, kam vodíval své žáky i Komenský, do Žákovského háje. Tam „Učitel národů“ uplatňoval svou zásadu - umění kterak vyučovat a učit se nesmí a nemůže se bráti odjinud než od učitelky přírody. Při zpáteční cestě na náměstí jsme si ještě prohlédli exteriér typické barokní stavby chrám Nejsvětější Trojice. Žákům se exkurze líbila.