spacer CO NÁS ČEKÁ TENTO TÝDEN

01.09. 2020
ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

27.03.2020 | ORGANIZACE ZÁPISU DO ZŠ VE DNECH 7.4.-16.4.2020

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání vyplňují zákonní zástupci dětí, kteří chtějí umístit své dítě do ZŠ na Komenského ulici, do ZŠ ve Staré Vsi, a dále i zákonní zástupci, kteří budou žádat pro své dítě odklad školní docházky.

Pokud máte přístup k internetu, postupujte takto:

Vyplňte online Žádost o přijetí. Formuláře můžete vyplňovat nejdříve od 1.4.2020.
Po vyplnění Žádosti o přijetí obdržíte emailem tuto žádost ve formátu PDF na adresu zadanou ve formuláři a pokračujete tlačítkem Elektronická přihláška, které najdete vpravo nahoře na internetové stránce https://zsbkom.edupage.org. Po vyplnění všech údajů budete moci Elektronickou přihlášku vytisknout.

Elektronickou přihlášku nemusí vyplňovat ti, kteří žádají o odklad!

Dále postupuje dle těchto nabízených možností:

1. Vytvořenou žádost odešlete škole přes datovou schránku (ID školy: 23gmbhk) nebo mailem s elektronickým podpisem na adresu sekretariat@zsbkom.cz.

2. Vytištěnou a podepsanou žádost zašlete doporučeně poštou (s podacím razítkem nejpozději 16.4.2020) na adresu školy: ZŠ a MŠ, Komenského 701/3, 743 01 Bílovec
UPOZORNĚNÍ - OBĚMA ZPŮSOBY MŮŽETE ODESÍLAT NEJDŘÍVE 7.4.2020!

3. Jestliže nevyužijete ani jednu z předchozích možností nebo nemáte možnost vytištění žádosti, rezervujte si čas k osobní návštěvě školy v rezervačním systému ZDE a přineste s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte. Termín je od 7.4. do 15.4.2020.

Pokud nemáte přístup k internetu, ani tiskárnu, a potřebujete pomoc s vyplněním žádosti:

Zavolejte předem na tel. číslo 556 410 837 nebo 553 038 515 ( v dopoledních hodinách) a domluvte si schůzku na přesný termín dne 16.4.2020 od 9.00 do 15.00 hodin.
Ve škole pak vyplnite všechny údaje a podepíšete oba dokumenty. S sebou přineste rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.
Potřebujete-li jinou pomoc, volejte, rádi vám poradíme: 604 986 084.

Registrační číslo přidělené pro účely oznámení rozhodnutí o přijetí bude:
- zasláno emailem na adresu uvedenou zákonným zástupcem,
- v případě osobní návštěvy bude předáno ve škole.
Oznámení ředitelky školy „Rozhodnutí o přijetí žáků“ bude nejpozději zveřejněno 24. 4. 2020 na stránkách školy a na dveřích školy a školek.

Odklady budeme řešit individuálně emailem, pište na adresu jana.rysankova@zsbkom.cz.
Žádost o odklad musí být podána v termínu do 30. 4. 2020!

K žádosti o odklad musí být doloženy 2 doporučující posouzení:
- doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení (PPP, SPC)
- doporučující posouzení odborného lékaře = dětského lékaře nebo klinického psychologa

Pokud budete chtít odklad pro své dítě a nebudete mít do 30. 4. 2020 tato 2 posouzení, bude řízení k žádosti o odklad přerušeno a lhůta pro doložení těchto posouzení se prodlouží.

Formulář žádosti o odklad si můžete stáhnout ZDE.