Eduroam (education roaming) je bezpečná a celosvětová roamingová WiFi infrastuktura vyvíjená a provozovaná mezinárodní výzkumnou a vzdělávácí komunitou. Eduroam vznikl v Evropě, postupně získal na popularitě a v současnosti je k dispozici na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. Eduroam umožňuje studentům, vědcům a personálu participujících organizací získat přístup k Internetu kdekoli je přítomen prostým otevřením jejich laptopu.

Kde a jak se připojit?

V prostorách základní školy Bílovec Komenského ul. je studentům, zaměstnancům a návštěvníkům k dispozici bezpečné bezdrátové připojení k Internetu přes WiFi síť eduroam.

WiFi síť eduroam je k dispozici v těchto lokalitách:

Komenského 701/3, 743 01 Bílovec

Přes síť eduroam je možné se připojit k Internetu také na mnoha dalších pracovištích a organizacích zapojených do projektu eduroam.cz. K připojení je potřeba uživatelské jméno a heslo. Jméno a heslo může být vydané správcem sítě ZŠ Bílovec nebo jiné organizace zapojené do projektu eduroam.cz.

Technické parametry:

• WPA/WPA2 Enterprise, AES