Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Žáci 5. B se zapojili do celostátní kuchařské soutěže

Žáci 5. B se zapojili do celostátní kuchařské soutěžeDatum konání:
26.4.2024
Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé 5 nás vloni seznámili v rámci dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování.Cílem hodin byla motivace dětí k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu.

A protože nás toto velmi zaujalo, rozhodli jsme se, že se letos zapojíme do finále celostátní kuchařské soutěže Zdravá pětka. Žáci ze třídy 5. B vytvořili tři družstva. První družstvo je ve složení Jakub Lapáček, Matyáš Kupský, Ondřej Kursa, druhé družstvo zastupuje Vanesa Vernerová, Natálie Anders a Nikola Komárová a ve třetím družstvu soutěží Adriana Mazancová, Amálie Hořínková a Olga Řeháčková. Úkol zněl: Připravte originální muffiny (sladké či slané), kterém budou obsahovat ovoce či zeleninu. Originalitě a kreativitě se meze nekladly, takže se děti ze soutěžních týmů pustily s usilovnou chutí do vymýšlení zajímavého receptu, pečení, focení, napsání příběhu a poté zaslání všeho tohoto do přihlášky této zajímavé soutěže. Držte nám palce a pokud to nevyjde, nevadí, velmi jsme se u toho pobavili a něčemu přiučili. Vždyť důležité je zúčastnit se!