Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výlet do Prahy

Výlet do PrahyDatum konání:
19.6.2024

V úterý 18.6. a středu 19.6. jsme s celou naší třídou, 9.B, navštívili v rámci školního výletu a exkurze naše hlavní město, Prahu. Vyjeli jsme brzy ráno ze Studénky a vlakem jsme se nechali dopravit až na Pražské Hlavní nádraží. První den nás tedy čekala jízda lanovkou až nahoru k zahradám Petřína a následně výstup na Petřínskou rozhlednu, odkud jsme měli možnost shlédnout dolů a pokochat se výhledem na celou stověžatou Prahu. Podmínky byly příznivé takže jsme dohlédli až na vysílač Ještěd. Prošli jsme se také v zrcadlovém bludišti a zadováděli si před různě vypouklými a vystouplými zrcadly. Z Petřína jsme později pokračovali směrem k Hradčanům, kde jsme ve 14hodin viděli střídaní stráží. Prošli jsme do vnitrobloku ke katedrále sv. Víta a nechali pana průvodce, aby nás provedl touto zajímavou gotickou stavbou. Zjistili jsme, že pan prezident je na území ČR a poté zamířili přímo do Vladislavského sálu a při výkladu o slavných oknech a defenestraci jsme si oprášili znalosti z dějepisu. Prošli jsme Zlatou uličkou a první den jsme završili v Palládiu, kde jsme si hladoví po celém dni, zaplnili žaludky. Spali jsme v penzionu Henrietta v části Praha-Kobylisy. Ráno jsme poté vřele uvítali snídani ve formě švédských stolů. Opět jsme se vypravili do města, konkrétně do samotného centra, k Národnímu muzeu. Prošli jsme novou i starou budovu, nejvíce nás zaujala stálá expozice o zvířatech, kde krásně pracují i s nasvícením, takže vše vypadá velmi živě. Poté jsme měli hodinovou pauzu na oběd na Václavském náměstí, a odtud jsme se přesunuli přímo ke Staroměstské radnici. Podívali jsme se na místo popravy 27 pánů a uctili krásu a preciznost Orloje na věži staroměstské radnice. Pomalu jsme se přesunuli směrem k Vltavě, kde jsme se prošli pod Prašnou branou a po Karlově mostě. Odtud jsme už jen zamířili k senátu České republiky, běhali za pár pávy v jeho zahradách a vyfotili se u fontány. Celou exkurzi jsme zakončili v Poslanecké sněmovně, kterou nás provedl samotný zástupce pana poslance. Měli jsme možnost vidět kde se natáčí rozhovory do televize s poslanci nebo přímo nádherný jednací sál. Také jsme nahlédli do kanceláře pana poslance. Celá návštěva byla velmi zajímavá, trvala asi hodinu a půl a podívali jsme se na místa, kam se běžně veřejnost nemá možnost dostat. Tramvají jsme se vrátili opět na Hlavní nádraží a z prvního nástupiště odjeli zpátky do Studénky, kde si nás rodiče vyzvedli. Celá akce byla výborně naplánovaná a některá místa pro nás byla velmi přínosná. Děkujeme našim třídním učitelům, paní učitelce Dagmar Šírové a panu učiteli Kamilu Nohlovi za krásně strávené, pro nás jedny z posledních dnů na naší škole.