Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Úspěch našeho žáka v Ekonomické olympiádě

Úspěch našeho žáka v Ekonomické olympiáděDatum konání:
15.2.2024

Téměř všichni žáci devátých  ročníků  se zúčastnili online školního kola EO, které proběhlo v termínu od 22. 1. do 25. 1. 2024. Do finále postoupilo prvních 100 žáků s nejlepším výsledkem ze všech přihlášených škol.  Náš žák, David Drastich ze třídy 9. C, se probojoval mezi těchto 100 postupujících, což je ve velké konkurenci 4 835 soutěžících žáků krásné umístění. Jedná se totiž o největší soutěž v ekonomii a financích v České republice. Letos proběhl již třetí ročník, který byl otevřen i pro základní školy. Žáci si tak otestovali svou ekonomickou a finanční gramotnost, v průměru dosahovali od 36 % do 76 % správných odpovědí, což považujeme celkově za dobrý výsledek vzhledem k nelehkým otázkám.

Davidovi gratulujeme k postupu a držíme palce ve finále, které se uskuteční v květnu v Praze.