Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Nový školní rok otevírá nové digitální kompetence

Nový školní rok otevírá nové digitální kompetenceDatum konání:
31.8.2023
Všichni si jistě uvědomujeme, že digitální technologie již neodmyslitelně patří do života dětí, žáků i dospělých. Někdy se nám jejich přílišné používání nemusí líbit, ale v tom případě je třeba vnímat především benefity, které nám digitální svět přináší a umožňuje. Současná podoba našeho Školního vzdělávacího programu reaguje na řadu změn v této oblasti. Dochází k začlenění nové klíčové digitální kompetence a nového vzdělávacího oboru informatika. Vyučovací předmět Informatika se pak zaměřuje především na rozvoj informatického myšlení a na porozumění základním principům digitálních technologií. V tomto školním roce se poprvé začne s výukou tohoto předmětu již ve 4. třídách.

Ve všech předmětech pak chceme navázat na naše dobré výsledky a vytvářet prostředí, které poskytne žákům mnohostranné podněty k aktivnímu rozvoji učení. Naším cílem je rozvíjení schopností všech našich žáků a uplatňování takových přístupů, které vedou zejména k pozitivnímu směřování ke vzdělání i životu všeobecně.

Přejeme všem žákům i rodičům úspěšný školní rok 2023/2024 plný nových poznatků, spokojených prožitků a zajímavých objevů.

Vedení školy