Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Kdo je to Matěj Vodička?

Kdo je to Matěj Vodička?Datum konání:
23.5.2023

Kdo je to Matěj Vodička?

V Moravskoslezském kraji je 446 základních škol a 42 víceletých gymnázií. Být v této konkurenci šestým nejlepším řešitelem fyzikální olympiády žáků 8. a 9. tříd je úžasný úspěch.

Kdo? Matěj Vodička

Odkud? Základní škola Komenského Bílovec, třída 9.C

O Matějovi jsme již psali jako o vítězi Okresního kola fyzikální olympiády, v kraji se umístil na vynikajícím 6. místě. Ale kdo je Matěj doopravdy?

Matěji, co Tě baví?

Určitě počítače, programování, muzika, tvorba počítačových her. Rád zvučím různé akce, zvukařina je ale složitá, zvukař toho musí hodně umět a znát.

Co bys chtěl v životě dělat?

V 1. třídě jsem měl sen vyrábět auta :). Teď bych rád vytvořil svou vlastní počítačovou hru. O Vánocích jsem dostal DJ Mix a začala mě bavit produkce a živé hraní žánru Drum&Bass. Jedná se o rychlý elektronický žánr hudby, který má několik podžánrů. Ty mohou být atmosférické, melodické, ale taky tvrdé a energické.

Kde si můžeme tvou hudbu poslechnout?

Prozatím nahrávám své skladby a některé živé mixy na svůj Soundcloud, odkaz zde: https://soundcloud.com/user-780051623. Postupem času si chci sehnat vydavatele a posunout se také na Spotify a podobné platformy.

 Využiješ při tom všem i fyziku?

 Ano, a to při zvučení. Když jsem se třeba snažil odbourat ozvěnu rozestavěním reproduktorů v interiéru. 

Jak se chystáš prožít prázdniny?

S taťkou budeme zvučit několik letních akcí, určitě se pustím do skládání hudby. Taky budu chodit ven s kamarády, najdu si čas i na ryby. Myslím si, že na to všechno jsou 2 měsíce málo.

Po prázdninách nastoupí Matěj na Střední školu teleinformatiky v Ostravě. Těší se na nové spolužáky a na nové výzvy, které jej čekají. A my mu držíme palce, ať se mu daří ve všech směrech.