Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ekokonference – 2. místo našeho badatelského klubu

Ekokonference – 2. místo našeho badatelského klubuDatum konání:
6.12.2022

Velký úspěch v rámci Moravskoslezského kraje! Na soutěžní přehlídce mladých badatelů jsme získali vysoké ocenění poroty a krásné druhé místo mezi 14 zúčastněnými družstvy.

Tato soutěž se konala na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě - Porubě. V letošním roce proběhl již 13. ročník. Účastníky jsou týmy složené z žáků 8. a 9. ročníků nejen základních škol, ale i osmiletých a šestiletých gymnázií z celého Moravskoslezského kraje.

Naši školu reprezentovaly žákyně z 9.C – Eliška Lebedová, Agáta Balharová a Markéta Porebská. Eliška skvěle předvedla prezentaci našeho výzkumu na téma: „Vliv barvy světla na růst plžů“. V badatelském klubu vydatně pomáhali  i kluci ze 7.A – Tomáš Thiel a Jan Stryšovský, kteří se starali o technické zázemí, krmení  a měření plžů rodu Achatina. Kvalitní fotodokumentaci pořizoval digitální zrcadlovkou Lukáš Houska z 9.A. Gratulujeme mladým výzkumníkům a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Diplom a Čestné uznání