Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Divadelní představení Vinnetou

Divadelní představení VinnetouDatum konání:
21.5.2024

V úterý 21. 5. zhlédli žáci 6. a 7. ročníku v Domě kultury v Bílovci divadelní představení Vinnetou. Vinnetou byl syn náčelníka kmene Apačů, byl přítelem a ochráncem všech utiskovaných a neúprosným bojovníkem proti bezpráví. A kde se objevil on, nemohl chybět ani Old Shatterhand. Jejich přátelství se stalo legendárním.

Dobrodružný indiánský příběh K. Maye z Divokého západu nás zaujal, představení bylo veselé i smutné, napínavé, ale také poučné. Autentickou scénografii a kostýmy nápaditě dokreslilo i množství stínoher, které celou inscenaci funkčně doplnily.

Ohlasy žáků

Byli jsme na představení Vinnetou, líbili se mi herci, protože byli vtipní a hráli docela dobře. Taky mě zaujal děj o indiánech a Divokém západě, zvukové efekty, kostýmy, kulisy a zpěv. Adriana Kleinová, 6. B

Divadelní představení se mi moc líbilo, celé se to odehrávalo na Divokém západě. Zaujaly mě hlavní postavy Old Shatterhand a Vinnetou. Líbila se mi i ta písnička na konci představení. Marek Pinčák, 6. B

Na divadelním představení mě zaujalo, jak tam bojovali s medvědem grizzlym, jak stříleli na bizony a také to, že na konci vstala Nšo-či z mrtvých. Hezké byly kulisy, osvětlení a hudba. Lea Slováčková, 6. B

Na představení Vinnetou se mi líbily zvuky, hudba, kostýmy a také to, jak Old Shatterhanda nazývali greenhornem. A když zazněl zvuk výstřelu z pušky, všichni se lekli. Eliška Krygelová, 6. B