Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den s rodilým mluvčím

Den s rodilým mluvčímDatum konání:
7.2.2023

V úterý 7. 2. 2023 se vybraní žáci 6. – 9. ročníku zúčastnili projektového dne z názvem Den s rodilým mluvčím. Do školy k nám zavítal Marcus Shukes z USA, který působí v České republice jako lektor angličtiny. Úkolem Marcuse bylo dětem během čtyř vyučovacích hodin představit zemi, ze které pochází. První hodina byla čistě konverzační a seznamovací, následující tři hodiny děti strávily nad mapou USA, zhlédly video o přírodních zajímavostech, absolvovaly poslech s porozuměním a vyplňovaly pracovní listy s tím související. Během poslední hodiny Marcus odpovídal na zvídavé dotazy, které si děti připravily ve skupinách. Den s rodilým mluvčím byl plný zábavy, děti si odnesly mnoho zajímavých poznatků a také měly možnost vyzkoušet si komunikaci a schopnost dorozumět se pouze v anglickém jazyce.

Projektový den byl financován ze šablon č. 3 - Vzděláváme všemi směry (registrační číslo projektu CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021564).