Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > 14.9. 2022 | VZPoura úrazům

14.9. 2022 | VZPoura úrazůmVšeobecná zdravotní pojišťovna připravila pro děti a mladistvé zajímavý projekt VZPoura úrazům zaměřený na prevenci úrazů a nehod.
Na naší škole se besed zúčastní žáci sedmých až devátých tříd. Ambasadory projektu jsou lidé, kteří žijí s trvalými následky po úrazu, a snaží se žáky motivovat k péči o vlastní zdraví a zdraví lidí v okolí.

 

Postřehy žáků 9.B z besedy 14. 9. 2022:

Velmi mě zaujaly příběhy těchto dvou mužů na vozíčku, nedokážu si představit svůj život na vozíku v tak mladém věku a překvapilo mě, jak málo stačí k úrazu, který změní celý život. Je zajímavé, s čím vším se denně setkávají a jakým způsobem čelí překážkám. Beseda mě moc překvapila a budu si dávat větší pozor na své zdraví.“

 

Příběhy obou vozíčkářů byly moc zajímavé. Po besedě už vím, že je život na vozíčku těžký, ale dá se žít plnohodnotně. Děkuji za inspiraci, abych si dávala větší pozor na sebe a své okolí.“